Człowiek dla przyrody

73528582 2502996016443288_2838476437759983616_oFundacja Park Śląski już po raz piąty zorganizowała konferencję naukową „Przyroda bez człowieka. Człowiek bez przyrody".

Wzięło w niej udział prawie stu uczestników reprezentujących uczelnie wyższe: Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Polski Instytut Przedszkoli Leśnych, Pałac Młodzieży w Katowicach, Śląski Ogród Zoologiczny, Planetarium Śląskie, placówki edukacyjne województwa śląskiego i ekologiczne organizacje pozarządowe.

W sesjach plenarnych zostało wygłoszonych dziesięć referatów, a w sesjach posterowych zaprezentowano 22 plakaty. Konferencja organizowana była w partnerstwie i przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz firmy szkoleniowo-doradczej Moderator sp z o.o. we Wrocławiu i firmy PwC Service Delivery Center w Katowicach.

– Dużo rozmawialiśmy o tym, jak przygotować młode pokolenie do zmian klimatycznych, które idą, jak zabezpieczyć im jak najlepszy i najdłużej istniejący świat, mimo tych zaniedbań – wyjaśnia Anna Poraj. Wśród wniosków wypracowanych podczas konferencji, sporo było o zaniedbaniach w ochronie przyrody i naszej planety.

wfo