Ogród różany w19 obiektywach

Chrzanowska wygrane zdjęcieKrólowa kwiatów na zdjęciach prezentuje się okazale i dostojnie. Świetnie to widać, kiedy ogląda się fotografie nadesłane na konkurs „Róże Parku Śląskiego", który został ostatnio rozstrzygnięty.

Wkonkursie wzięło udział 19 osób, które łącznie nadesłały 92 prace w trzech kategoriach: róża, rabata różana, życie Rosarium. – Poziom, zważywszy na to, że uczestnikami byli amatorzy, był bardzo wysoki – ocenia Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski, która zorganizowała fotograficzną zabawę. – Autorzy zdjęć pokazali nie tylko piękno kwiatów, ale również urok całego ogrodu różanego, który jest największym obiektem tego typu w Polsce – dodaje.

Jego celem było uwrażliwienie uczestników na piękno i różnorodność przyrody Parku Śląskiego, jako miejsca bogatego przyrodniczo, a także przygotowanie przyszłorocznych obchodów 50-lecia Rosarium. W głosowaniu jury, najwięcej punktów zdobyła praca Wiesławy Chrzanowskiej „Po prostu róża". Drugie miejsce zajęło aż sześć prac: „Popołudnie w Parku" i „Przejażdżka kolejką" Marty Dąbrowskiej, „Mała architektura" Jerzego Kelnera, „Pączkująca róża" Ewy Misterki, „Idealna symetria" Ewy Olek oraz „Pomarańczowa" Anny Wróblewskiej-Bielec. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie plenerowej wystawy fotograficznej, eksponowanej na terenie Parku Śląskiego w roku 2018.

Organizator zaprasza wszystkich uczestników na spotkanie podsumowujące konkurs, które odbędzie się w piątek, 6 października, o godz. 17 w budynku Fundacji Park Śląski, przy alei Gwiazd 2.

wfo